Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Podręczniki

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016

Ważne linki

 

 

Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę. Tematem konkursu był "Miś w kosmosie" . Uczniowie młodsi bardzo chętnie wykonali prace przestrzenne i płaskie, wśród starszych było tylko kilka. 25 listopada 2015 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w Centrum Kultury w Głuchołazach. 

W kategorii klas I-III zwyciężyła  praca uczennicy z klasy pierwszej naszej szkoły - JULII PACHURY.

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły prace PATRYKA GRUSZECKIEGO ( kl. I ) oraz ZUZANNY NALEPY ( kl. II ).

Wśród uczniów starszych wyróżniono pracę DAWIDA POGODY (kl.IV).

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

W tym roku po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2014 r. , by zwrócić uwagę na ogromne znaczenie konieczności respektowania praw dzieci i dla uczczenia 25 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.  Przypomnieliśmy uczniom ,że "prawa człowieka rozpoczynają się od praw dziecka ". Dzień ten przypomina, że wszystkie dzieci mają prawo do tego, by być otoczone miłością , aby wychowywać się w poczuciu bezpieczeństwa, bez krzyku i przemocy. Prawo gwarantuje dzieciom kontakt z mama i tatą, bezpieczeństwo, nietykalność cielesną, opiekę lekarza czy bezpłatna edukację. Nasi uczniowie obejrzeli prezentacje o prawach dziecka, wzięli udział w dyskusji na ten temat oraz przygotowali w formie rysunkowej katalog swoich praw.

11 listopada to znacząca data w historii Polski - Dzień Odzyskania Niepodległości. W dniu 10 listopada 2015 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony tej rocznicy. Uczniowie klas starszych przybliżyli historię naszej drogi do odzyskania niepodległości.  Odpowiednio dobrane utwory literackie i muzyczne oddały nastrój tego dnia. Uczniowie wyrażali swą wdzięczność i uznanie tym, którzy  ginęli i walczyli za naszą Ojczyznę. Montaż słowno - muzyczny przygotowała pani Grażyna Twardela.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Razem  przygotowali zdrowe kanapki i wspólnie je zjedli. Akcja ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i spożywania śniadania jako najważniejszego  posiłku w ciągu dnia.

W tym roku po raz kolejny odbyły się konkursy i zabawy związane z Dniem Dyni.  Każdy uczeń miał za zadanie ubrać jeden element stroju w kolorze pomarańczowym lub w jego odcieniu. Klasy  wystawiały zawodników do poszczególnych konkurencji: rozpoznawanie smaków z zamkniętymi oczami, owijanie papierem toaletowym -mumia, kalambury, najstraszniejsza mina, najgłośniejszy krzyk, wyścigi, zjedzenie ciastka na czas, malowanie strasznej miny na balonie. Zabawa była super a doping bardzo głośny. W klasach I-III  wygrała klasa III a wśród klas starszych najlepsza okazała się klasa VI. Zwycięzcom gratulujemy!!!

W Święto Edukacji Narodowej uczniowie klas IV-VI przedstawili krótki program artystyczny, złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczyli im drobne upominki własnoręcznie przygotowane. Potem swój wielki dzień mieli pierwszoklasiści. Uczniowie z klasy drugiej i trzeciej sprawdzili co potrafią pierwszoklasiści i czy mogą dostąpić zaszczytu zdobycia miana ucznia naszej szkoły.Najmłodsi zdali egzamin śpiewająco i mogli przystąpić do uroczystego ślubowania. Później pani Dyrektor pasowała ich na uczniów szkoły. W nagrodę otrzymali od rodziców słodki róg obfitości.